OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

Adopcia psíka

 

 

 Ich život je aj vo vašich rukách!
 
 
Vedeli ste, že až 8 miliónov nechcených zvierat končí v útulkoch? Že domov nájde len polovica psíkov, mačičiek a ostatné zvieratká musia byť utratené? Preto Vás prosíme, adoptujte si štvornoháho kamaráta z útulku a zmeňte túto nepríjemnú celosvetovú štatistiku!
 
 

PREČO SI ADOPTOVAŤ PSÍKA Z ÚTULKU ?  

Pri adopcii psíka z útulku ide v prvom rade o záchranu života bezbranného tvora, ktorého ktosi opustil či inak zradil. Často vás zachránený pes odmení oveľa väčšou vďačnosťou ako psík, ktorého vlastníte od šteniatka a venovali ste mu všetko potrebné. Pes, čo zažil veľa zlého, vie oceniť, čo pre neho robíte. Nevýhodou však býva, že neviete, čo všetko má za sebou a čo všetko takýto psík zažil. Môže mať strach z určitých typov ľudí, zvukov, predmetov...Môže trpieť rôznymi chorobami, často sú na ulicu vyhadzované psíky, ktoré sú úplne v poriadku, len majiteľ podcenil náročnosť na opateru a miesto toho, aby sa "obťažoval" hľadaním nového majiteľa pre psíka, len tak ho vyhodí.  
 

Zamestnanci útulkov, karanténnych staníc vám aspoň približne vedia povedať, čo sa so psíkom stalo, prečo a ako sa dostal do útulku a čo všetko si jeho starostlivosť vyžaduje. 

 
 
PODMIENKY ADOPCIE:
 
- vhodné podmienky na chov psa (psíkov chodíme pravidelne kontrolovať, podľa uváženia vám môžu byť aj odobratí)
- znalosť základov starostlivosti o psa
- psa možno zveriť do opatery iba plnoletej, právne spôsobilej osobe s občianskym preukazom
- prihlásenie psa do evidencie príslušnej obce
- výber psa podľa povahy, určenia a vhodnosti
- primerané ekonomické predpoklady na chov psa

 
 
 
 
Na adoptovanie zvieratka treba predovšetkým pevné a zodpovedné rozhodnutie starať sa oň po celý zvyšok jeho života. Zvieratá, ktoré sa dostali k nám do útulku, majú už za sebou sklamanie zo strany človeka a častokrát aj traumatizujúce zážitky. Napriek tomu chcú ďalej veriť a my chceme urobiť všetko pre to, aby ich dôvera v človeka neutrpela znova. Preto vás žiadame len o to, aby sa psík mal u vás dobre a aby dostával všetko, čo šťastný psík potrebuje.  
 
 
 V prípade adpocie psíka bude spísaná adopčná zmluva. Je potrebé mať zo sebou OP, a obojok s vôdzkou. 
 
Cenník:
 
- cena  psíka zahŕňa veterinárne poplatky ( očkovanie, čipovanie, prípadne sterilizácia alebo kastrácia )
 
 
Budeme radi, ak nám poskytnete informácie a fotky o adoptovaných psíkoch, ako sa im v novom domove darí.

Za každého adoptovaného psíka, ktorému poskytnete teplo a lásku domova, sme vám veľmi vďační.